Uczniowie klasy I „a” wzięli udział w pikniku integracyjnym pod nazwą „Rekreacja, Sport i Zdrowie”. Razem z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej rywalizowali w 10 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.

Nasi najmłodsi uczniowie między innymi toczyli piłkę lekarską, przenosili kubek wypełniony wodą, przeskakiwali przez przeszkody i skakali z balonem.

Po pełnych emocji zawodach sportowych mogliśmy wypocząć zajadając gorącą kiełbaskę z grilla. Był również słodki poczęstunek, zapas wody i atmosfera, której nie da się opisać.

Ale to nie koniec niespodzianek. Kolejną atrakcją okazały się pokazy sprzętu oraz pojazdów straży pożarnej. Każdy z uczestników mógł na chwilę wcielić się w rolę prawdziwego strażaka i „ugasić pożar” za pomocą węża strażackiego.

Na zakończenie zawodów Burmistrz Brzegu wręczył uczestnikom nagrody, medale i dyplomy. Piknik integracyjny bardzo spodobał się „pierwszakom” naszej szkoły, którzy oświadczyli, że już nie mogą doczekać się kolejnych zawodów.

Wychowawca klasy Ia

Magdalena Dychus