Witajcie ponownie w szkole po wakacyjnym wypoczynku. W tym roku uczniowie klasy VIa jako pierwsi rozpoczęli uroczystą akademią dyżur gospodarza naszej szkoły.

Wiktoria Kozłowska i Mikołaj Maszkowski serdecznie powitali wszystkich na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017: Panią Dyrektor, Panią Wicedyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodziców, Koleżanki i Kolegów, a szczególnie ciepło przyjęli Pierwszoklasistów.

Zapanowała podniosła atmosfera tego szczególnego dnia. Po wprowadzeniu szkolnego sztandaru został odśpiewany hymn państwowy.

Program artystyczny poprzedziła prezentacja wakacyjnych krajobrazów podpisanych w języku polskim i angielskim tak, aby uczniowie jeszcze na chwilę mogli wrócić do minionych dwóch miesięcy wypoczynku i jednocześnie wkroczyć w nowy rok szkolny. Znaczną część fotografii wykonali uczniowie klasy VIa podczas swoich wakacyjnych podróży (m.in. Paulina Obacz, Julia Habrych, Dominik Sznajder i Paweł Tomaszewski).

Pierwszy utwór pt. „To lato” zaśpiewała do podkładu w wersji instrumentalnej Olga Ołubczyńska, wykazująca się co roku podczas każdej uroczystości szkolnej, w której bierze udział, nieocenionym talentem muzycznym. W tym miejscu składamy również podziękowania Pani Joannie Ołubczyńskiej, Mamie Olgi, za przygotowanie pięknych słoneczników w ramach scenografii do naszej akademii.

Pożegnaliśmy poezją Bałtyk, góry i doliny (Dawid Gawlas), lasy (Karol Moskwiak), ciepłe lato, upał i burze (Anna Fiałka). Wróciliśmy do naszej szkoły w słoneczny wrześniowy poranek.

Nastał czas wspomnień o innym wrześniu w historii Polski, o wrześniu w 1939 roku, gdy płonęły domy naszych rodaków. Wówczas dzieci zamiast dźwięku szkolnego dzwonka usłyszały przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm. Karol Moskwiak z opaską biało-czerwoną na ramieniu i flagą Polski w dłoni oraz Paweł Tomaszewski uczcili bohaterskich obrońców polskiego wybrzeża i wszystkich poległych, którzy oddali swoje życie w imię wolności naszej Ojczyzny. Mikołaj Maszkowski podkreślił, że właśnie dzięki poświęceniu naszych przodków możemy dziś wrócić do szkoły i wdzięczni za to powinniśmy każdego dnia godnie wypełniać uczniowskie obowiązki.

Olga Ołubczyńska, Anna Fiałka i Dominik Sznajder złożyli wierszowane, ciepłe życzenia wszystkim dzieciom: żeby nauka szła jak z płatka, żeby piątek i pochwał było bez liku. Olga Ołubczyńska i Anna Fiałka wesołymi słowami piosenek „Nasza szkoła” i „Woła nas szkoła” zapewniły, że rozpoczynający się rok szkolny będzie pełen wrażeń, nowych odkryć, wyzwań i przyjaźni.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła uczniów klasy pierwszej na środek holu. Zapoznanie z Panią Magdą Dychus, wychowawczynią tej klasy, nastąpiło w serdecznej atmosferze ze słodkościami.

Dzień pierwszego września nie skończył się jednak, a uczniowie niosący Sztandar Szkoły (Karolina Hołomejko, Daria Raczyńska i Mateusz Reszczyński) oraz przedstawiciele klasy VIa (Julia Znojek i Karol Moskwiak) pod opieką Pani Dyrektor Beaty Kulbaki i wychowawczyni klasy uczcili pamięć poległych udziałem we Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, a następnie złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego.

Z okazji rozpoczętego roku szkolnego 2016/ 2017 życzymy wszystkim, aby pozostałe dni przynosiły oprócz codziennego trudu wiele radości i satysfakcji.

Wychowawczyni Anna Stajszczyk wraz z klasą VIa

prezentacja