Niecodzienny gość w Publicznej Szkole Podstawowej nr5strona główna

24 października uczniów klasy VI „c” PSP 5 podczas lekcji języka angielskiego odwiedził wyjątkowy gość – pan Kanwal Nain Singh. Jest on Hindusem mieszkającym od niedawna w naszym mieście.

Z szeroko otwartymi, błyszczącymi oczami uczniowie słuchali opowieści pana Singha o jego ojczyźnie – Indiach. Ten egzotyczny kraj zadziwia Europejczyka wszystkim – krajobrazem, kulturą, zwyczajami, językiem.

Szóstoklasiści poznali historię Indii i genezę flagi tego kraju. W przygotowanej specjalnie dla nich prezentacji multimedialnej obejrzeli piękne wykonanie hymnu oraz zdjęcia przedstawiające Hindusów podczas różnych narodowych świąt i tradycyjnych obrzędów.

Gość dużo mówił o wartościach, które przyświecają Hindusom, o uczciwości, odwadze i poszanowaniu dla odmienności.

To była wyjątkowa lekcja. Uczniowie po raz kolejny przekonali się, jak istotna we współczesnym świecie jest znajomość języka angielskiego. To dzięki niej ludzie z dwóch różnych światów mogą się porozumieć, mogą pokazywać sobie nawzajem to, co w ich kulturze jest wyjątkowe i niepowtarzalne, mogą ubogacić życie duchowe drugiego człowieka.

Na zakończenie spotkania gość wręczył wszystkim uczniom pojemniczki z tradycyjnymi hinduskimi przyprawami, właśnie tymi, które przed wiekami przyciągnęły do Indii europejskich podróżników.

Bem