przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5

w Brzegu

Dzienny rozkład zajęć

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku

w godz. 6.30 – 16.00

GALERIE

Regulamin świetlicy

- Dzień interaktywnej zabawki

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

Świetlica stwarza warunki do zapewnienia opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, do wypoczynku, odrabiania prac domowych, do spędzenia czasu w miłym i bezpiecznym otoczeniu. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad i norm społecznych. Dokładamy starań aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał rozwijaniu zainteresowań. W naszej szkole mamy do dyspozycji 2 sale świetlicowe, salę zabaw, salę gimnastyczną, plac zabaw przed budynkiem szkolnym oraz boisko. Uczniowie mogą skorzystać z dożywiania w stołówce szkolnej.

Szczególną troską otoczeni są uczniowie klasy pierwszej.

Zajęcia prowadzone są w sposób cykliczny i zorganizowany w oparciu o roczny plan pracy.

Uczniowie mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć:

Wesoła twórczość”- praca skierowana na rozwijanie umiejętności manualnych i plastycznych realizowana przez p. K. Bubel oraz p. M. Konieczną.

Edukacja czytelnicza- rozbudzanie zainteresowań książką. Zadanie realizowane przez wszystkich wychowawców świetlicy.

Zabawy z komputerem – prowadzone przez p. B. Kolanowskiego.

Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne - rozwijanie zainteresowań sportem i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, nastawienie na zabawę w grupie i podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej –R. Wyrwas.

Mega-Misja, czyli cyfrowa edukacja.
Poprzez realizację tego programu zachęcamy uczniów do poznawania zasad bezpiecznego Internetu, uczymy jak surfować po Internecie w sposób bezpieczny i wartościowy. Pokazujemy dzieciom jak korzystać z komputera i wykorzystywać nowe media w sposób pożyteczny. Poprzez przyjazną zabawę w cyfrowe laboratorium uczymy ważnych zasad młodego internauty.
Uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię, rozbudzać zainteresowania i integrować się w grupie poprzez zabawy własne, według swoich potrzeb, możliwości i inwencji twórczych.

Mały Odkrywca- W każdy wtorek P. Małgorzata Konieczna przybliża uczniom świetlicy rozwiązania różnych ciekawostek ze świata fizyki i chemii. Dzieci pod opieką wychowawcy dowiedziały się jak pracuje wulkan, w jaki sposób może powstać kolorowa tęcza , przeprowadziły doświadczenie –„Lampa lawa’, „Dmuchany balonik” i wiele innych.

Zwariowany Dzień Świetliczaka – to dzień , w którym dzieci mogą przynosić do świetlicy swoje ulubione zabawki i wspólnie bawić się nimi. Ma to na celu uatrakcyjnienie zajęć , jak również poznanie siebie nawzajem w grupie –co lubimy?, jakie są nasze zainteresowania? I tak we wrześniu mieliśmy „ Dzień klocków Lego”, w październiku „ Dzień interaktywnych zabawek” a w listopadzie „Dzień Pluszowego Misia”

- Jesienne nastroje

Gry i zabawy ruchowe